Katarzyna Pamuła

Tancerka, pedagog, choreograf, menedżer. Scena ówczesnej Opery i Operetki w Krakowie była miejscem, gdzie po raz pierwszy wystąpiła przed szerszą publicznością w balecie Dziadek do orzechów i Królewna Śnieżka. W trakcie edukacji artystycznej brała również udział w spektaklach baletowych i teatralnych z repertuaru krakowskich teatrów, takich jak: „Sylfidy”, „Dwie siostry”, „Przez tę ziemię przeszedł Pan”, „Opowieści baletowe”, „Od Adepta do gwiazdy”, "Bal w operze".

Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, Studia Baletowego Opery krakowskiej oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej „SPOT”.

W 2009 roku otrzymała tytuł zawodowego artysty tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, a rok później obroniła pracę dyplomową na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W 2016 roku uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność- zarządzanie mediami.

Aktualnie tancerka niezależna i choreograf Art Dance Company, pedagog tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego oraz aktorka Teatru Odwróconego- Czysta Reforma w Krakowie.

Od 2009 roku bierze udział wraz z zespołem, w imprezie z cyklu Krakowska Noc Teatrów, tańcząc w spektaklach Małgorzaty Dorosiewicz-Witczak, Michaiła Zubkowa oraz w choreografiach własnych.

Regularnie występuje na deskach Teatru Ludowego Sceny pod Ratuszem, Małopolskiego Ogrodu Sztuki, NCK oraz podczas Międzynarodowych Warsztatów tańca Współczesnego w Koszęcinie.

Współpracuje z Filharmonią krakowską biorąc udział w programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży- „Na pointach, czyli opowieści o balecie” oraz w spektaklach- „Smak Magii” i „American Dream”. Nieustannie bierze udział w niezależnych projektach artystycznych w całej Polsce.

W 2008 roku współpracowała z Kieleckim Teatrem Tańca, tańcząc w spektaklu „Metamorfozy” w choreografii Iry Kodiche, z Fundacją Amenouzume w projekcie Taniec- Pasja świata Przenikanie kultur, w Szkole Wokalno-Aktorskiej oraz w wielu przedsięwzięciach komercyjnych m.in. Targi Expo 2009, czy też Mannequins Night by Trendy Hair Fashion Prague.

W 2011, 2015, 2016 oraz 2017 roku jej chorografie zakwalifikowały się do światowych finałów Dance World Cup w Paryżu, Bukareszcie, Jersey oraz Offenburgu.

Cały czas kształci się i rozwija, biorąc udział w warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą min. w Paryżu, Budapeszcie, Warszawie, Kielcach, Krakowie, czy też w Gdańsku. Jest otwarta na nowe pomysły i wyzwania. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji, a przez ruch, bezruch… ciągle dowiaduje się nowych rzeczy o sobie samej. Taniec i muzyka są nieodzowną częścią życia… Uważa, iż jedno jest motorem drugiego, a o tańcu nie da się pisać (…) taniec trzeba tańczyć.

 

Balet dla malucha: Lekcje oparte są na technice tańca klasycznego, co pozwala już naszym najmłodszym uczniom na umuzykalnienie, utanecznienie oraz uwrażliwienie, na sztukę jaką jest taniec. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, dzięki czemu dziecko nieustannie pracuje nad swoją kreatywnością. Każde zajęcia wzbogacone są interpretację muzyczno-ruchową, elementarne zadania aktorskie, czy też podstawy tańca nowoczesnego co niewątpliwie wzbogaca wyobraźnie dziecka. Znakomite przygotowanie do dalszej nauki baletu lub innej techniki tańca.

Balet dla średniaków i starszaków: Podczas zajęć dla tej grupy wiekowej wykorzystywane są elementy tańca klasycznego wzbogacone o podstawowe kroki tańców ludowych oraz improwizację muzyczno-ruchową. Takie połączenie pozwala na wszechstronny rozwój dziecka, zagłębienie się w tajniki baletu, ale też w uzupełniające techniki tańca (ćwiczenia na podłodze, streching), a co za tym idzie różnorodnych utworów muzycznych. Lekcje te wzbogacone są o interpretację muzyki oraz o cały wachlarza zabaw, które tworzone są wraz z młodymi adeptami sztuki tańca.

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip