Nasze Przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: "Wakacyjne zadania bez nudy". Będzie się działo! :)

Czytaj więcej: Wakacyjne zadania bez nudy - projekt edukacyjny

Dogoterapia

Dnia 07.01.2020 zawitali do naszego przedszkola czworonożni przyjaciele. Przedszkolaki podczas spotkania dowiedziały się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem.

Warsztaty Duckie Deck

Dnia 08.01.2020 odbyły się warsztaty Duckie Deck. Tym razem nasze przedszkolaki poznały Ozobota. Jest to mały sprytny robocik, który potrafi wykonywać rozkazy zakodowane kolorami. Dzieci były zachwycone.

Spotkanie z roślinami owadożernymi

W dniu 15.01.2020 odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Rośliny owadożerne”.  Podczas praktycznych warsztatów dzieci poznały charakterystykę roślin, dowiedziały się czym oraz w jaki sposób się odżywiają. Nasze przedszkolaki były zachwycone lekcją przyrody.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

24 stycznia zawitali do Naszego przedszkola szczególni goście Babcie i Dziadkowie. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Później odbyły się warsztaty z wnukami, na których Dziadkowie wraz ze swoimi wnuczętami wykonywali podkładki pod kubki.

Warsztaty Froeblowskie

Na sam koniec miesiąca w odwiedziny przyjechała do nas Pani Gabrysia, z którą odbyły się warsztaty. Podczas warsztatów dzieci utrwalały sobie jedną z figur geometrycznych, czyli KOŁO oraz poznały historię bałwanków.

Czytaj więcej: Styczeń w Jarzębince

Od sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Między-narodowy Dzień Pluszowego Misia.

Co zbieramy: nowe maskotki, gry planszowe, książki oraz materiały plastyczne.

W przedszkolu akcja trwać będzie w dniach: 28.10. - 13.11.

Do dzieła!

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Początek roku minął nam bardzo intensywnie. Była świetna zabawa i mnóstwo radości! Starszaki i Średniaki byli w Teatrze Groteska na zabawnym przedstawieniu pt.: "Pchła Szachrajka". Maluchy w tym czasie podziwiały ogromne bańki mydlane. Z przedstawieniem "Cenne rady" powtórzyliśmy zasady bezpieczeństwa. Dzień Kropki pokazał nam, że każdy z nas jest najlepszy, a wytwory naszych małych rąk rozwijają naszą kreatywność. Słodkich wrażeń dostarczył Starszakom Tata Emilki i jego pszczoły. Przyszła do nas Pani Jesień – to wspaniała pora roku, która przynosi nam wiele skarbów! Znaleźliśmy je i są genialne! Co tu dużo opowiadać – sami zobaczcie!

Czytaj więcej: Wrześniowe wspomnienia Przedszkolaka

Dnia 17 lipca 2019 roku wybraliśmy się cały przedszkolem na „Rogate Ranczo”. W tym dniu każdy przedszkolak mógł zamienić się w wodzów indiańskich. Na samym początku naszej przygody czekała na nas Pani przewodnik, która zabrała nas do lasu oraz poprowadziła krótka lekcję przyrody. Następie pomalowała dzieciom buzie. Pani przygotowała dla przedszkolaków wiele atrakcji na przykład wyławianie złota lub robienie amuletów. W dalszej kolejności każdy przedszkolak otrzymał swoje imię indiańskie oraz dyplom. Na sam koniec naszej wycieczki na dzikim zachodzie dzieci mogły zwiedzić mini zoo oraz nakarmić zwierzęta.

Czytaj więcej: Wycieczka do Rogatego Rancza

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip