Dnia 4 listopada odbyły się warsztaty z „Akademii Odkrywców”. Udział w warsztatach wzięły wszystkie grupy. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w role badacza. Dzieci zobaczyły: lewitujące banki, wybuchające woreczki oraz wodnego kameleona.

5 listopada odbyła się bardzo ważna uroczystość dla naszych nowych Przedszkolaków czyli „Pasowanie na przedszkolaka”. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami „Jarzębinki’. Dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane oraz uśmiechnięte. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek. W tym roku pasowanie odbyło się bez udziału rodziców ze względy na panującą pandemię.

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski Niepodległości. W naszym przedszkolu warsztaty z tej okazji odbyły się 10 listopada. Każda z grup na początku zajęć odśpiewała Hymn Polski. Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział u quizie wiedzy o Polsce. Grupa Kotków rozmawiała o symbolach narodowych, a także przypomniała sobie pieśń patriotyczną „Płynie Wisła płynie”. Na koniec zajęć wykonały plakat.

Dnia 18 listopada odbyły się warsztaty z jeżami pigmejskimi pt. „Dokąd tupta nocą jeż”. W warsztatach wzięły udział wszystkie grupy. Przedszkolaki dowiedziały się jaka rolę w środowisku pełnią jeże co im zagraża oraz jak im pomóc. Była to świetna lekcja przyrody dla naszych przedszkolaków. Największą atrakcją było to, że każdy przedszkolak mógł pogłaskać jeża.

25 listopada br. przedszkolaki z grup: maluszków, średniaków oraz straszaków brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak w tym dniu przyniósł do przedszkola swojego małego lub dużego przyjaciela misia. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Dla przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy, misiowe tańce oraz poznały historię pluszowego misia. Największą atrakcją była foto budka wykonana przez grupę Kotków.

Czytaj więcej: Listopad w Jarzębince

21 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z ceramiki. Pani prowadząca zajęcia wprowadziła przedszkolaków w niezwykły świat ceramiki oraz opowiedziała o właściwościach gliny. Każda z grupa wykonała grzybka i jeża z gliny. Praca z gliną ma bardzo dobry wpływ na harmonijny rozwój dzieci. Uczy skupienia oraz cierpliwości.

28 października odbyło się przedstawienie teatralno-muzyczne pt. „Misiowa draka o drogowych znakach”. Głównym celem spektaklu było przedstawić dzieciom w zabawny oraz ciekawy sposób zasady ruchu drogowego. Głównym bohaterem był bardzo sympatyczny, lecz mało rezolutny Miś, którego marzeniem było nauczyć się jeździć na rowerze. Miał on bardzo mądrą przyjaciółkę papugę Arę, która uświadomiła Misia, że aby mógł on bezpiecznie jeździć na rowerze trzeba mieć przyswojone znaki drogowe oraz znać przepisy ruchu drogowego. Miś i papuga Ara wzbudziły zainteresowanie dzieci. Była to świetna nauka poprzez zabawę. Teraz już każdy przedszkolak zna zasady ruchu drogowego.

30 października był dniem długo wyczekiwanym przez nasze Przedszkolaki, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy „Święto Dyni”. Zajęcia w tym dniu przygotowała niezawodna Pani Asia, która zaplanowała dla dzieci wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Październik w Jarzębince

Ten rok przedszkolny jest inny od pozostałych ze względu na pandemię, natomiast w „Jarzębince” pomimo tej trudnej sytuacji bardzo dużo się dzieje. Przedszkolaki korzystały z pięknej wrześniowej pogody wychodząc na spacery do parku albo na łąkę. 15 września obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Dnia 21.09.2020r obchodziliśmy, jak co roku „Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo.  A w grupie średniaków każdy przedszkolak otrzymał dyplom „NAJLEPSZEGO PRZEDSZKOLALA NA ŚWIECIE”.  Jak co miesiąc w ostatni czwartek miesiąca w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego dla naszych solenizantów. W tym roku całe przedszkole bierze udział w programie kreatywnej edukacji plastycznej „Kid’s art”. Każda grupa raz w miesiącu musi wykonać jedna pracę właśnie z tego programu, a drugą w domu. W tym miesiącu grupa starszaków postawiła na malarski alfabet Morse'a. Zerówka poradziła sobie doskonale, odszyfrowała wszystkie zakodowane wyrazy oraz same zaszyfrowały różne słowa.  Na koniec miesiąca obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji w grupie maluszków chłopcy otrzymali krawaty. Były zabawy z chustą oraz dyskoteka

Czytaj więcej: Wrzesień w Jarzębince

1.10 czwartek:

Dzień uśmiechu

Każdy zabiera do przedszkola szeroki uśmiech J

7.10. środa:

Dokąd Nocą Tupta Jeż – pokaz jeży pigmejskich

Grupa I: 8:30, grupa II: 9:15, grupa III: 10:00

14.10. środa:

Akademia odkrywcy Koszt: 20 zł od osoby

Grupa I: 8:30, grupa II: 9:30, grupa III: 10:30

14.10. środa:

Pasowanie na przedszkolaka godz. 14:30

Zapraszamy jednego Rodzica/Opiekuna do jednego dziecka

21.10. środa:

Zajęcia z ceramiki Koszt: 30 zł od osoby

Grupa I: 8:30, grupa II: 9:30, grupa III: 10:30

28.10. środa:

Zasady ruchu drogowego – przedstawienie teatralne

Godzina 9:15 dla wszystkich grup, śniadanie rozpocznie się o 7:45 Maluchy, 8:15 Średniaki, 8:45 Starszaki

30.10. piątek:

Święto dyni – zabawy przygotowane przez Panią Asię w ramach zajęć z j. angielskiego. Przebrania mile widziane J

ROBOTYKA

14.10. środa

21.10. środa

28. 10. środa

Nabór na rok szkolny 2021/22

Zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.

Realizujemy roczne przygotowanie do szkoły dla dzieci 6 letnich.

Zapewniamy zajęcia terapeutyczne i wczesne wspomaganie rozwoju dla osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Załączniki
  Umowa 2021-22     Pobierz
  Umowa 2021-22 dla osób z orzeczeniem     Pobierz
  Karta zapisu     Pobierz
  Klauzula informacyjna RODO     Pobierz
  Instrukcja     Pobierz
  Instrukcja dla osób z orzeczeniem     Pobierz
Kontakt
 

[email protected]

 

+48 662 069 505
+48 882 160 288

 

7:00 - 17:30
(lipiec-sierpień czynne: 7:30 - 17:00)

  ul. Starowiejska 36
30-698 Kraków - Swoszowice
Małopolskie
Polska

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip