fbpx

Lekcja przyrody na żywo: MRÓWKI! Do naszego przedszkola przyjechały mrówki. Przyjechały wraz z królową, służącymi, robotnicami.. a nawet z jajami złożonymi przez królową! Dzieci dowiedziały się, że nasze mrówki są bardzo pożyteczne i wcale nie są takie straszne. Przedszkolaki już wiedzą, że te owady budują podziemne labirynty, które transportują tlen do korzeni większych roślin. Nasi milusińscy wiedzą również ze mrówki mogą hodować także w domu, w specjalnie do tego przygotowanym formikarium.

Na fotorelację zapraszamy do galerii :).

Czytaj więcej: Lekcja przyrody na żywo - Mrówki

W Wielki Czwartek dzieci z Jarzębinki przyszły ubrane bardzo elegancko. Na naszej jadalni dzieliły się jajeczkiem i przypominały zwyczaje wielkanocne. Każde dziecko opowiedziało, co znajduje się w jego koszyczku. W ten sposób przedszkolaki przypomniały sobie o tradycji nadchodzących świąt.

Zapraszamy do galerii :).

Czytaj więcej: Śniadanie Wielkanocne

We środę 14 marca 2018 roku marca gościliśmy w przedszkolu Teatrzyk Skrzat. Zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: "CZARUJĄCA ŻABA".

To przygodowa bajka dla dzieci, w której piękna i czarująca żaba przybywa na dwór królewski. Dzięki swojej życzliwości i czarowi pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach. Główna bohaterka - ŻABKA, udowodniła dzieciom, że jak się czegoś bardzo pragnie, to wszystko można osiągnąć. Mogliśmy uczestniczyć w zabawnym spektaklu, który wiele nas nauczył. Poznaliśmy znaczenie przyjaźni, wiemy co to jest odwaga, odpowiedzialność, czy umiejętność odnalezienia się w trudnej sytuacji.

Czytaj więcej: Teatrzyk Skrzat - "Czarująca Żaba"

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip