fbpx

Tym razem nasze przedszkolaki brały udział w profesjonalnym szkoleniu na detektywów. Nauczyły się zbierać dowody na miejscu zbrodni, np. zdejmować odciski palców; zabezpieczać odciski butów i wykrywać mąkę ziemniaczaną w produktach.

Dzieci miały również okazję poczuć się jak poszukiwacze złota, poniewać za pomocą sitka przesypywały piasek i wypatrywały drobnych diamencików, perełek i innych skarbów.

Drugi etap szkolenia był równie fascynujący. Przedszkolaki uczyły się odczytywać niewidoczne wiadomości, napisane za pomocą „tajnopisu”, sprawdzać czy krem z filtrem rzeczywiście chroni przed szkodliwym działaniem słońca, a na dodatek robiły bransoletki przypominające o użyciu kremu z filtrem.

Zapraszamy do galerii :)

Czytaj więcej: Akademia Odkrywców 2

Na Jarzębinkowych warsztatach kulinarnych dzieci przygotowały uśmiechnięte tosty, które później ze smakiem zjadły. Niektóre z kanapek miały oczy z marchewki, a niektóre z groszku lub kukurydzy. Usta zrobione były z marchewki albo papryki, a włosy ze szczypiorku. Mamy nadzieję, że takie zdrowe przekąski zagoszczą na stałe w przedszkolnym menu :)

Czytaj więcej: Warszaty kulinarne - tosty

28 marca Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazie ekwilibrystycznym. Do przedszkola przyjechał prawdziwy magik! 

Na początek nauczył dzieci wiązać sznurówki od butów bez użycia rąk. Później pokazywał wiele sztuczek ze zmianami kolorów chusteczek, znikający naszyjnik i skaczącą różdżkę. Jednak największym hitem były pojawiające się jajeczka – pisanki. Magik nawet zdradził dzieciom sekret jednej sztuczki, tak aby mogły w domu pokazać ją rodzicom i rodzeństwu.

Przedszkolaki były zachwycone pokazem iuzjonisty i zaprosiły pana na kolejne spotkanie.

Czytaj więcej: Wizyta Magika

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip