15 lipca 2015r. w Przedszkolu "Jarzębinka" odbyły się warsztaty z Akademii Odkrywców, prowadzone przez Panią dr Magdalenę Mirek. Tym razem dzieci miały przyjemność obcowania z nauką poprzez ciekawy kontakt z magicznymi przedmiotami. Obserwowały i tworzyły kolorowe lampiony, eksperymentowały z tworzeniem fantastycznych baniek mydlanych. Ogromną frajdą cieszył się eksperyment z płonącym ogniem na wodzie. Wydaje się to niemożliwe, a jednak.
W świecie nauki wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Akademia Odkrywców 3

Dnia 2 lipca wszystkie dzieci wybrały się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Przy sprzyjającej nam pogodzie odwiedziliśmy większość instalacji interaktywnych. Na własnej skórze dzieci mogły poznać tajniki magnetyzmu, akustyki, mechaniki, optyki i hydrostatyki. Najwięcej czasu spędziliśmy w miejscu, gdzie znajdowały się wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne: trójkąty, ksylofon, kamienne cymbały, organy rurowe, itp. Dzieci mogły też porozmawiać ze sobą na odległość przy użyciu specjalnej rury głosowej. W dziale optyki, mogliśmy wejść do gigantycznego kalejdoskopu, obejrzeć się w krzywych zwierciadłach, a nawet przy pomocy lustra „polatać”. 

Po pełnym wrażeń zwiedzaniu Ogrodu Doświadczeń wróciliśmy do przedszkola zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

mgr Anna Stasik

Czytaj więcej: Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

W sobotę 27.06.2015r. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

O godzinie 9:30 swój występ rozpoczęła grupa „ Smerfów”. Przedstawienie było podsumowaniem całego roku przedszkolnego, począwszy od września, a skończywszy na czerwcu.

Na całość występu składały się :

 • wierszyki,
 • piosenki,
 • tańce.

Zwieńczeniem występu grupy była piosenka „Moja rodzina”.

Kolejno w swoim występie zaprezentowały się „ Zielone żabki” z wakacyjną inscenizacją o poszukiwaniu lipca i sierpnia. Miesiące te, kiedy zostały już odnalezione, przepytały dzieci z podstawowej wiedzy o dniach tygodnia, miesiącach i porach roku. Występ został zakończony wierszykami i piosenkami dla rodziców.

Po „ Zielonych żabkach” nadszedł czas na najstarszą grupę .Starszaki zaprezentowały spektakl pt:”Czerwony Kapturek” w reżyserii pani Agnieszki Rzepki-Basty z kostiumami w wykonaniu pani Moniki Olszewskiej przy akompaniamencie maestro Mirosława Gawlika.

Spektakl opowiadał o chłopskiej dziewczynce, która wyrusza zanieść maślane babeczki dla babci w drugiej wsi za lasem. W drodze spotyka wilka, który podstępnie wydobywa z niej informacje o domku babci. Wysyła Kapturka dłuższą drogą, aby mieć czas uporać się z babcią. Pożera staruszkę, a gdy dziewczynka zjawia się w domku, zaprasza ją, aby położyła się przy nim w łóżku. Gdy kapturek wykonuje polecenie wilka, zaczyna podejrzewać podstęp, gdyż postura wilka jest bardzo różna od jej babci. Wilk jednak pożera także i dziewczynkę. Ale w te strony wracał pewien młody gajowy, który skutecznie straszy wilka i ratuje życie Kapturkowi i babci.

W tym dniu odbył się również Piknik Rodzinny, zabawy i gry sportowe, które poprowadził pan Jacek Leśniak.

Z okazji wakacji Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

Dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola „Jarzębinka”

Czytaj więcej: Sprawozdanie z zakończenia roku przedszkolnego 2014/2015

W dniu 17.06 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Skrzat”. Dzieci obejrzały przedstawienie „O Plastusiu, co zabłądził w borze”. Wszystkie przedszkolaki z przejęciem śledziły przygody Plastusia, który szukając poziomek w lesie zgubił drogę powrotną. Na szczęście na swojej drodze napotkał pomocnego skrzata i z małą pomocą widowni wszystko dobrze się skończyło. Po tym wciągającym przedstawieniu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Teraz wszystkie przedszkolaki czekają z niecierpliwością na kolejne odwiedziny teatrzyku „Skrzat” w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej: Teatrzyk Skrzat - Przygody Plastusia

Dnia 19.06.2015r. (piątek) w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, które prowadzone były przez firmę „ Piana mydlana”.

Na początku warsztatów pan wyjaśnił przedszkolakom na czym będą polegać warsztaty. Następnie zapraszał do stolików pięcioro wybranych dzieci. Każde dziecko wybierało sobie foremkę, która ostatecznie nadawała kształt naszemu mydełku. W dalszej części warsztatów przedszkolaki wybierały kolor barwnika. Do wyboru były następujące kolory: czerwony, żółty, zielony, niebieski i pomarańczowy. Następnie do zalanej mydłem formy dzieci wkładały według własnej inwencji twórczej następujące materiały:

 • małe mydełka,
 • muszelki,
 • sól morska,
 • płatki nagietka,
 • ziarenka kawy,
 • suszona lawendę,
 • bursztyny.

Dopełnieniem warsztatów było udekorowanie mydełek kolorowymi brokatami i dodanie do nich olejku zapachowego. Do wyboru były następujące zapachy:

 • truskawka,
 • limonka,
 • trawa cytrynowa,
 • płatki róży,
 • kwiaty hawajskie,
 • pomarańcza,
 • kwiaty bzu.

Po ostygnięciu mydełka zostały zapakowane, a następnie wręczone tatusiom z okazji ich święta.

To były dla nas niezapomniane doświadczenia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

mgr Katarzyna Kutrybała

Czytaj więcej: Warsztaty Mydlane

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip