W naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia z Sensoplastyki®. Zajęcia te wspomagają rozwój kompetencji intra i interpersonalnych oraz harmonijny rozwój zmysłów, a także całego organizmu. Oparte są na ekologicznych materiałach plastycznych, które przygotowuje się z łatwo dostępnych artykułów spożywczych, a to sprawia, że są one w pełni bezpieczne dla dzieci. Sensoplastyka® w pracy z dziećmi wpływa na stymulację wszystkich zmysłów węchu, wzroku, dotyku, słuchu oraz smaku.

To właśnie na pierwszych zajęciach zanurzaliśmy się w kolorowej cieczy nienewtonowskiej. Ta ciecz jest niezwykła- nie jest wodą ale też nie jest ciałem stałym!!! Robiliśmy eksperymenty z barwników. Poznaliśmy jak i dlaczego następuje proces przemian substancji. Stworzyliśmy pachnące I kolorowe masy które stworzyły nam dywan sensoryczny z domieszką kaszy i ryżu. Na koniec dzieci miały okazje na odrobiny białego szaleństwa hihi :) . To wszystko odbyło się w naszym przedszkolu. W naszej Jarzębince! Niepowtarzalnej, jak zabawa tą metodą. I to wszystko dla Was – naszych kochanych przedszkolaków! Będziemy bawić się dalej! To dopiero początek!

Czytaj więcej: Sensoplastyka®

Dzieciaki z „Jarzębinki” tym razem odwiedziły Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Podgórzu. Nasi podopieczni przekonali się, że nie tylko pędzlem można malować, a rzeźby mogą powstać np. z rur PCV. Wielkim zaskoczeniem były również obrazy, które z bliska przypominały przypadkowe plamy a po oddaleniu zobaczyć można było las, morze a nawet twarz! Na koniec dzieci wykonały ilustracje eksponatów, które podobały im się najbardziej. Zapraszamy do galerii! :)

Czytaj więcej: Wycieczka do MOCAKu

W naszym przedszkolu, jak co roku przed świętami dzieci zasiadły razem z nauczycielami do Obiadu Wigilijnego. Tradycji stało się zadość i posiłek rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie wzajemnych życzeń. Na wigilijnym stole pojawiły się również tradycyjne potrawy m.in. barszcz i ryba. Mamy nadzieje, że świąteczny czas upłynie naszym przedszkolakom w radosnej atmosferze z dużą ilością prezentów pod choinką :).

Czytaj więcej: Obiad Wigilijny

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip