Nasza przygoda z Akademią Odkrywców dalej trwa! W tym roku kontynuujemy Cykl zabawy z fizyką i chemią w postaci eksperymentów.
Dzieci, które w minionych latach brały udział w zajęciach – wyczekują ich z niecierpliwością. Natomiast dla przedszkolaków, którzy pierwszy raz mieli z nimi do czynienia, okazały się niesamowitym przeżyciem!
Zapraszamy do galerii zdjęć :-)!

Czytaj więcej: Akademia Odkrywców

Tym razem w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy, który opowiedział nam historię siedmiu koźlątek.
Mama koza przed wyjściem po zakupy ostrzegała swoje dzieci, żeby nikomu nie otwierały drzwi. Jednak przebiegły wilk oszukał koźlątka i został wpuszczony przez nie do domu. Nie trudno sobie wyobrazić co działo się później. Na szczęcie cała historia dobrze się skończyła i mama koza odzyskała swoje pociechy, a wilka spotkała kara.
Po teatrzyku odbyła się sesja zdjęciowa w stroju bohaterów z popularnej bajki „Frozen”. Zdjęcia można było kupić u wychowawców grup.

Czytaj więcej: Teatrzyk kukiełkowy – „Wilk i siedem koźlątek”

W dniu 18 października 2018 dzieci z przedszkola „Jarzębinka” udały się do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie z zakresu edukacji kosmicznej.

Na początku Pani przewodnik zapytała dzieci co można zaobserwować na niebie. Ich wiedza została rozszerzona o możliwość ujrzenia galaktyk, zorzy polarnej, mgławic, planet: Merkury, Marsa i Jowisza. Zajęcia były interaktywne i prowadzone w formie dialogu, więc dzieci chętnie włączały się w rozmowę. Dzieci dzieliły się informacjami na temat planet. Ponadto każdy mógł dotknąć meteorytu, atrapy komety oraz popatrzeć przez lunetę. Wzbudziło to u uczestników wielkie zainteresowanie oraz dużo radości. Duże zaskoczenie u dzieci wywołał film ze stacji kosmicznej nagrany przez jednego z astronautów. Wiele pytań wywołał stan próżni oraz zmiana stanu skupienia cieczy.

W drugiej części spotkania dzieci udały się do specjalnej sali obserwatorium na pokaz nieba. W ciemności mogły ujrzeć rozświetlone niebo nocą. Słuchacze obserwowali galaktyki: Drogę Mleczną, galaktykę Andromedy oraz gwiazdozbiory: Małej Niedźwiedzicy, Łabędzia, Orła, czy skrzydlatego konia- Pegaza.

Dzieci zobaczyły różnicę w wielkości pomiędzy gwiazdą Słońca, a największymi gwiazdami takimi jak: Arktur, Centauri czy Oriona. Pod koniec zajęć każde dziecko obserwowało Słońce przez teleskop oraz zrobiło sobie zdjęcie w charakteryzacji astronauty. Pobyt w obserwatorium wzbudził u dzieci dużo pozytywnych wrażeń i zachęcił do poznawania Wszechświata oraz obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie.

Czytaj więcej: Kosmos i wycieczka do obserwatorium astronomicznego

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip