W dniu 27 listopada odbyły się warsztaty poświęcone potrzymaniu świątecznej tradycji – mianowicie ozdabianie pierniczków. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczyły się lukrować i ozdabiać pierniki według własnego pomysłu.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne - pierniczki

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni. Przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze podczas zasłabnięć, zranień i zwichnięć. Największe wrażenie na przedszkolakach zrobił fantom na których dzieci uczyły się podstaw reanimacji oraz utrwalili znajomość numerów alarmowych. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom „małego ratownika”.

Czytaj więcej: Warsztaty z pierwszej pomocy

Dzień 11 listopada to jeden z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Po długoletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskanie niepodległości, dlatego postanowiliśmy to wyjątkowo uczcić i w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień Niepodległości. Przedszkolaki przez tydzień utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, uczyły się hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” oraz innych patriotycznych pieśni. W przedszkolu w dniach 6 i 7 listopada odbyły się warsztaty na których dzieci wraz z rodzicami robili kotyliony, a także odbijały biało-czerwone dłonie na plakatach upamiętniających tą ważną rocznice. Natomiast 9 listopada odbył się uroczysty apel na którym przedszkolaki wszystkie razem śpiewały pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej: Obchody 11 listopada

Do naszego przedszkola zawitali niezwykli goście, a mianowicie motyle. Pan opowiedział nam o motylach czyli skąd pochodzą, co jedzą, jak długo żyją oraz jak się rodzą. Dzieci mogły zobaczyć przepiękne motyle, które pochodzą z różnych krajów. Największym, zaskoczeniem było dla nas to, że motyle mogły latać po sali, w wyniku czego jeden z motyli został z nami. Spotkanie przedszkolaków z motylami było niesamowitym i niezwykły przeżyciem, które dzieci na pewno będą miło wspominać. Była to wspaniała lekcja przyrody.

Czytaj więcej: Spotkanie z Motylami

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip